Uspořádejte tu nejlepší zahradní párty celého léta!

Léto se nese ve znamení grilovaček a společného posezení pod širým nebem. Pokud ale chcete vyniknout, připravte pro své kamarády opravdu šťavnatou párty, která bude legendární!

Atmosféra na prvním místě

K létu se hodí veselé girlandy, které si můžete vyrobit sami doma. Na zkrášlení zahrady využijte i kousky ze svého letního šatníku. Pověste třeba plážové žabky či slamák na zeď či strom a hned máte stylovou dekoraci. Velmi pěkně také vypadají divoké květinové vazby. Zpola neupravené luční kvítí dodají party ležérní styl. Neodmyslitelná jsou pak světýlka všech druhů a barev. Lampiony a světelné řetězy mohou být i solární, takže ekologické. Atmosféru romantiky podtrhnou svíčky, ideálně v kalíšcích či lucernách, aby je nesfoukl první vánek. Když chcete světla více, použijte bez obav i louče nebo petrolejky. Hitem letošního léta jsou nafukovací matračky do bazénu, které klidně nechte poválené jen tak po zahradě. Takový nafouknutý plameňák, jednorožec nebo velký kousek pizzy dodá šťávu každé party.

 

shutterstock_493058773.jpg

 Hmyz na útěku

Super párty může zkazit vosa, komáří roj nebo sršeň, co jde za světlem. Pojistěte se proti přítomnosti otravné společnosti a rozmístěte lapače na vosy a odpuzovače proti komárům a mouchám. Na terase i zahradě rozmístěte více typů těchto prostředků, abyste měli klid a pohodu. Klasikou jsou odpudivé esenciální svíčky či oleje do loučí, lapače na vosy a včely se sladkou šťávou zvládnete vyrobit i sami, stačí je opatřit drátkem a rozvěsit na větve blízkých stromů. Když máte po ruce zásuvku využijte
i elektrické, zvukové či pachové, odpuzovače. I když jsou venku, mají slušný dosah a v kombinaci s dalšími opatřeními budete chráněni před nálety hmyzu. Když je párty komorní, zkuste baldachýn z lehké hustěji tkané textilie, stačí ji navléci třeba na prádelní šňůry či velkou obruč a máte snové prostředí pro menší společnost.

Koktejly pro všechny

Co by to bylo za letní a šťavnatou párty, kdybyste nepodávali koktejly. Léto jde ruku v ruce s ovocem, takže určitě neuděláte chybu s drinky, kde hlavní roli hraje meloun. Náš tip je třeba melounové nealkoholické daiquiri. Budete potřebovat vodní meloun, limetky, třtinový cukr a minerálku. Do menších sklenic rozdrťte vodní meloun, lehce zakápněte limetkou, přidejte lžičku cukru a dolijte trochou minerálky. Nakonec vše promíchejte a podávejte. Velmi oblíbené jsou i jednoduché domácí limonády (citronová, malinová, okurková či zázvorová), které v letních dnech navíc perfektně osvěží.

 

shutterstock_352743725.jpg

 

Prvotřídní servis

Nádobí používejte jednorázové, tedy papírové nebo plastové talíře, tácky a příbory. Výhodou na tom je, že po párty nebudete muset nic umývat. Navíc je nyní sortiment tohoto zboží velmi široký a nabízí originální design. Slaďte tedy celou party do květinového motivu, skandinávského stylu nebo do populárních zvířecích či ovocných vzorů. K naprosté dokonalosti přidejte ještě kelímky s barevnými brčky a u hostů máte vyhráno!

Něco na zub

Grilování nesmí chybět na žádné zahradní párty. Zkuste ale podávat něco jiného než klasické naložené maso. Ogrilujte si hermelín, rybu, nebo krevetové či zeleninové špízy. Pokud chcete být ještě originálnější, zkuste i grilovaný ananas, banán či broskve. Ty pak můžete posypat skořicí a podávat s bílým jogurtem nebo zakysanou smetanou. Velmi oblíbené jsou i burgery, které si může každý doladit podle své chuti.  

Nejdůležitější ovšem je, abyste se na párty dobře bavili. Nezapomeňte se fotit a přidávat své fotky na Instagram. Označte je hastagem #dodejletustavu a soutěžte s Huawei o atraktivní ceny. Soutěžíme až do 3.9. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.