MUST-HAVE appky, se kterými si užijete pořádně šťavnaté léto

Léto je plné festivalů, zábavy, cestování a dovolených. Užijte si ho bez starostí a vychutnávejte si jen příjemné okamžiky. Pro spoustu činností, jak praktických, tak zábavných, můžete využít i svůj mobilní telefon a aplikace, které vám nabízí. Vybírejte z několika skvělých tipů.

clanek4_1.jpg

… abyste mohli vyrazit co nejlevněji

Pokud hledáte aplikaci, díky které najdete nejlevnější jízdenky autobusů a vlaků, nebo letenky do jakékoliv evropské destinace, máme pro vás skvělý tip. S aplikací jménem GoEuro se díky dostupnosti v češtině pracuje velmi jednoduše. Zadáte si, odkud kam byste rádi jeli, datum, počet osob a během chvilky máte k dispozici veškeré informace, jak se do daného místa dostat. Další možností je spolujízda přes aplikaci BlaBlaCar, kde se můžete nechat jak odvézt, tak naopak svézt někoho dalšího. Cestováním společně šetříte čas i peníze!

Když už máte spolehlivou dopravu na místo, přichází na řadu otázka ubytování. Kromě známých aplikací jako je Trivago, Booking či Airbnb, doporučujeme Tonight. Aplikaci, která se vám bude hodit, obzvlášť pokud jedete na roadtrip a přespáváte víceméně náhodně na různých místech. Najdete zde možnosti ubytování, které jsou nejblíže polohy, kterou zadáte. Místa se zobrazí včetně ceny za jednu noc. Často se tak dostanete na mnohem nižší částku než byste čekali, protože hotely poskytují slevy na poslední chvíli.

… abyste nic nezapomněli

Při balení se vyplatí napsat si seznam a postupně odškrtávat jednotlivé položky. To ale zabere hodně času, a přesto se vám může stát, že něco zapomenete. S aplikací Holiday Checklist for Packing vám taková situace však nehrozí. Stačí zadat počet osob, předpokládané počasí, prostředí, do kterého jedete a způsob dopravy. Aplikace vám pak už sama nabídne, co budete potřebovat. Vy můžete položky mazat a doplňovat podle potřeby. Pak už jen škrtnete, co jste zrovna hodili do kufru. Výhodou je, že můžete seznam sdílet s ostatními, takže se lze společně domluvit, kdo z vás vezme třeba stan a kdo hamaku. Pokud vás zajímají i další praktické tipy na to, jak se efektivně sbalit, přečtěte si i náš další článek!

… abyste se zabavili při cestě

Jasně, můžete si pustit film, video stream, číst články na netu, projíždět sociální sítě nebo hrát hry. Co ale využít čas strávený na cestě k tomu, trochu se vzdělat? Toho dosáhnete díky zábavné vzdělávací aplikaci 6 Minute English od BBC, která nabízí zajímavou formu výuku angličtiny. Jestli vás chytne stejně jako nás, nemusíte zůstat u šesti minut, ale můžete proplouvat různými tématy déle. Výběr je široký, stačí si vybrat taková témata, která zaujmou nejvíce nebo se prakticky hodí na cestu. Výhodou je, že mnoho z nich je možné využívat i offline. Kromě nové slovní zásoby a slovíček využívá aplikace i audio a textové materiály.

14-image-clanek4-slide.jpg

… abyste byli všude a stále online

Obáváte se, že vyčerpáte všechna předplacená mobilní data? Stáhněte si aplikaci WiFi Map, kde najdete dostupné Wi-Fi sítě včetně hesel. Aplikace nabízí mapu WiFi připojení po celém světě a můžete do ní přispívat i vy sami.

... abyste na párty oslnili

V našem aktuálním průzkumu jsme mimo jiné zjišťovali jaké je nejčastější využití smartphonů během dovolené. Necelá polovina dotázaných, přesněji 48 % lidí, si stahuje před dovolenou do svého telefonu hudbu. Posuňte hranice hudby a probuďte v sobě dýdžeje s aplikací djay FREE. Tahle appka může využívat nejen hudební knihovnu přímo v mobilu, ale můžete ji propojit i se Spotify a dát létu tu pravou hudební šťávu!

Abyste mohli smartphone plný skvělých aplikací používat po celou dobu dovolené skutečně naplno, přibalte si s sebou pro jistotu powerbanku. Při koupi některého telefonu z naší nabídky ji můžete dokonce dostat jako dárek! Víc informací naleznete na stránce dodejletustavu.cz. Startujeme už 31.7.!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.