Jak vyfotit perfektní noční fotku?

Že ty krásné fotky nočních měst a scenérií, co vídáte na profilech svých přátel, nezvládnete vyfotit? Omyl! Pořídit skvělou noční fotku není zdaleka tak těžké, jak si myslíte. A zvládnete to i s chytrým mobilním telefonem ve čtyřech jednoduchých krocích.

1920_01_2_.png

Krok 1

Na začátku je důležité vědět, co přesně chcete vyfotit. Pokud se zaměříte na jeden větší objekt neumisťujte ho na střed fotky, ale raději ho posuňte na stranu. Důležité je se držet pravidla tří třetin. Rozdělte si fotografii na tři části a hlavní cíl vaší fotky umístěte do jedné z postranních částí.

Krok 2

Při nočním focení nechte vypnutý automatický blesk. Ten je využitelný pouze při focení objektů či lidí v jeho dosahu. Doporučujeme blesk používat spíše na focení lidí ve vaší blízkosti, ale rozhodně ne na uměleckou fotografii osvětleného města.

800_03.png

Krok 3

Nezapomeňte při focení mobilním telefonem využít funkci nočního režimu, díky tomu můžete v noci vytvořit zajímavé fotografie. Režim vám nabízí nastavení ideálního světla ještě před fotografováním. Můžete si tak být jistí, že získáte kvalitní fotku. Telefon Huawei P10 má fotografický mód „Malování světlem“. K dispozici jsou celkem čtyři režimy, z nichž pro noční focení využijete hned tři. Režim „Stopy koncových světel“ zachycuje světla aut v noci a „Cestu hvězd“ využijete při focení hvězdné oblohy. Nejzábavnější je však režim „Světelné graffiti“, s jehož použitím můžete ve tmě malovat různými světelnými zdroji, a vytvářet tak obrázky nebo psát do snímaného záběru. Jako zdroj můžete použít jakékoliv světlo, například LED diodu na klíčence či zapalovači, svíčku či velice oblíbené prskavky.

Krok 4

Nejlepších výsledků nočního focení dosáhnete za použití stativu. Ten zafixuje mobilní telefon a předejde rozmazání záběru při delší expozici. K nákupu telefonu Huawei P10 Plus teď máte jedinečnou možnost takový stativ získat zdarma. Tripod je super vychytávka, která kombinuje stativ se selfie tyčí. Díky němu si užijete nejen proces focení, ale i šťavnatý výsledek! Získat jej můžete do 17. 9. (případně do vyprodání zásob). Chci Tripod! 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.