Fotí selfie častěji muži nebo ženy? Výsledek je překvapující!

Pojem selfie dnes už skoro všichni znají. Dokonce byl zařazen už i do oxfordského slovníku jako fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť. Víte ale, že první selfie vznikla už v roce 1839 a první selfie tyč se objevila v českém filmu?

clanek8_1.jpg

Vzít do ruky telefon, namířit na sebe foťák a cvak. Každý z nás si už určitě alespoň jednu selfie někdy udělal. Přiznejte se! Zajímavé však je, že podle průzkumu, který Huawei uskutečnil v červnu tohoto roku, jsou to však muži, kteří fotí selfie častěji. Celých 77 % z nich přiznává, že fotí selfie, zatímco žen jen 69 %. Vlastně i první selfie pořídil muž. Byl to Robert Cornelius ve Spojených státech amerických v roce 1839. Je ale pravdou, že Robert Cornelius nedržel fotoaparát v ruce. Tehdy ani nemusel, protože expozice trvala několik minut.


,,Často dělám selfie s kamarády či fanoušky, takže výsledky mě opravdu nepřekvapily," přiznává Adam Mišík.

IMG_20170809_160424.jpg

Z průzkumu také vyplynulo, že největšími fanoušky selfie jsou mladí lidé. Nejvíce, celkem 81 %, si vytvářejí selfie lidé ve věku 18-24 let. Podle průzkumu oblíbenost fotit selfie se stoupajícím věkem klesá. Z věkové kategorie 25-34 let 74 % uvedlo, že fotí selfie a ve věku 35-45 let toto přiznalo už jen 66 % dotazovaných. Dalo by se tedy říct, že čím mladší tím vyšší oblíbenost selfie? Možné to je. Vždyť svou selfie v zrcadle i s aparátem vyfotila i třináctiletá ruská vévodkyně Anastázie Nikolajevna Romanovna v roce 1900 a poslala ji dopisem svému vyvolenému. Přiznala, že se jí třásly ruce, protože fotoaparát byl těžký;-) Dobrou zprávou je, že to vám už v dnešní době nehrozí, například když si vezmete na pomoc Huawei P10 lite, který váží jen 146 gramů a jeho režim portrétu jistě oceníte.

Grand_Duchess_Anastasia_Nikolaev.jpg

V dnešní době už vyfotit selfie není nic těžkého. Stačí vzít telefon a máte ji. Doba pokročila i tak daleko, že díky selfie tyči se na fotografii vejde i mnoho lidí najednou. Zůstane možná záhadou, na kolik vývojáře selfie tyče ovlivnil český film Zabil jsem Einsteina, pánové z roku 1969, kde se objevila pravděpodobně první selfie tyč světa, i když byla jen smyšlená. A i na toto příslušenství myslel již zmíněný červnový výzkum. Výsledek je však opět trochu překvapující. Pouze jeden člověk z pěti dotazovaných někdy vyzkoušel selfie tyč.

Tripod je opravdu užitečným příslušenstvím a vy máte teď možnost získat ho zdarma ke koupi telefonu P10 plus. Díky moderním slitinám hliníku téměř nic neváží a složený zabírá pouhých 18 centimetrů. Natáhnete ho ale až na půl metru. Připojit ho lze ke všem modelům Huawei pomocí 3,5mm jacku. Navíc při zakoupení Huawei P10 Plus v období od 31.7. do 17.9. (nebo do vyprodání zásob) ještě obdržíte auto nabíječku a powerbanku. Jestli jsme vám nasadili brouka do hlavy, více informací o P10 Plus najdete zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.