7 věcí, bez kterých se na festivalu neobejdete

Festival je společenskou událostí, která je neodmyslitelnou součástí letních měsíců. Osvěžující drinky, nekončící zábava a oblíbené hudební kapely – to jsou důvody, kvůli kterým se na festivaly vydáváme. Pokud se i vy řadíte mezi nadšené účastníky těchto kulturních akcí, nezapomeňte si přibalit základní výbavu pro přežití. Mobilní telefon a doklady jsou samozřejmostí, ale nenechte se ničím zaskočit a buďte připraveni na každou situaci!

1920_01.png

1. Gumová výbava

Ačkoliv je to nepříjemné, může se stát, že vás na festivalu zaskočí špatné počasí. Kdo by se však tahal s deštníkem? Chcete-li si užít pořádný hudební zážitek a zároveň se vejít do stanu, nechte neskladné paraple doma. V případě, že vás překvapí déšť, vsaďte na pláštěnku. Místo toho, abyste na festivalu postávali a drželi deštník, využijte volné ruce k natáčení svých oblíbených interpretů na chytrý telefon. Jedete-li autem a nejste omezeni prostorem, určitě přibalte i gumáky, díky kterým si nebudete muset neustále koukat pod nohy. Věřte, že po dešti je v rozbahněném areálu opravdu oceníte.

2. Nezapomeňte na světlo

Až se budete po koncertech vracet do stanu a zjistíte, že vybitým mobilem si na cestu už neposvítíte, sáhněte do kapsy pro starou dobrou baterku, nebo ještě lépe, pro čelovku. Jakkoliv si v čelovce budete připadat zvláštně, nakonec ji oceníte vy, a možná pomůžete i sousedním stanařům. V případě, že zvolíte klasickou baterku, vyberte tu s LED baterií, u které máte jistotu, že vás nezradí a svítit bude celé léto.

800_01.png

3. Ubrousky jako povinná výbava

Slečny si jistě pamatují, jak jim maminky zdůrazňovaly, že ubrousky jsou nutnou součástí každé kabelky. Mnohdy se však stává, že tento balíček ne a ne najít. Balíte-li se právě na festival, nezapomeňte si do batohu přihodit minimálně jedno balení skladných a velmi praktických vlhčených ubrousků.  Využijte je pro osvěžení, před jídlem, nebo kdykoli, když nebude v dosahu voda a mýdlo.

4. Snídaně je základ

Mít v zásobě instantní ovesnou kaši, kus salámu, ovoce, nebo třeba jen sušenky určitě budete považovat za výhru, jakmile po protančené noci otevřete oči a spatříte tu nekonečnou frontu na občerstvení. V tomto případě rozhodně neplatí, že méně je někdy více, ale právě naopak. Jakmile ráno před stanem vybalíte hostinu, kterou jste si poctivě připravili, všimněte si nenasytných a vděčných očí, s kterými se jistě rádi podělíte a společně nastartujete další šťavnatý festivalový den.

5. Jako správný tremp

Do kempu si s sebou určitě vezměte kapesní nůž, ideálně s otvírákem a vývrtkou. Bude se vám hodit nejen při krájení chleba, ale i při otvírání nápojů. Zprvu se zdá jako věc, bez které se dozajista obejdete, ale jakmile přijde na věc, budete si zazlívat, že jste si tuto vychytávku přece jen nepřibalili. Pro jistotu ho však z důvodu bezpečnosti v žádném případě neberte s sebou na koncerty a nechte ho raději ve stanu.

 

6. Buďte na příjmu

Powerbanka je v dnešní době chytrých telefonů opravdu  „must have“ součást na každém výletě. Jistě jste se už párkrát dostali do situace, kdy není úplně jednoduché dostat se k elektřině. Víte tedy, jak je tato skutečnost nepříjemná, obzvlášť, když vás chce obsluha za nabití telefonu zkasírovat a vy po kapsách zrovna nemáte peníze. Mít s sebou zdroj elektřiny se vám tak skutečně vyplatí!

7. Něco pro energii

Ačkoliv se vám to možná před odjezdem na festival nezdá, energie vám bude ubývat opravdu rychle. Zábava, tanec a neustálé přesuny dělají své. Mějte proto s sebou energeticky bohatou svačinku, nebo alespoň drobnou sladkost, kterou doplníte baterky a můžete dál pokračovat v zábavě. Není nic nepříjemnějšího, než když vás při oblíbené písničce zradí slabé nohy. Spolu s energií si přibalte dobrou náladu a užijte si skvělou atmosféru letních festivalů!

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.