7 tipů, jak na perfektní selfie

„Nejdůležitější na dobrém selfie je nálada, která z fotky čiší,“

říká Monika Bagárová. Máme pro vás ale ještě několik dalších tipů, jak na to, aby vaše selfie fotografie byla prostě perfektní.

Samozřejmě, na úvod se trochu upravte. Pokud se totiž nebudete cítit dobře, nebude se vám žádná fotka líbit. Chcete-li mít opravdu perfektní selfie, musíte být v době focení opravdu spokojení sami se sebou. Bez toho to jednoduše nejde a v případě, že to tak nebude, nepomůže ani ten nejdokonalejší foťák.

clanek7_1.jpg

 

1. Úsměv

S tím souvisí hned náš první tip. Se správnou náladou přichází i správný úsměv. „Prostě si představím své fanoušky, kteří se na fotku podívají a věnuji úsměv právě jim,“ prozrazuje další svůj tip Monika Bagárová. Vezměte si její radu k srdci a představte si toho, komu úsměv věnujete. Nebuďte křečovití, nešpulte pusu, jen si vybavte něco hezkého a přirozeně se usmějte.

2. Úhel

Velmi důležitý je samotný úhel fotky. Nejlepší je fotit mírně z nadhledu (slovo mírně je opravdu důležité, přehnané focení shora nevypadá dobře) s lehce natočenou hlavu na tu stranu, ze které prostě víte, že vypadáte lépe. Každý z nás ví, ze kterého profilu mu to více sluší. Správný úhel může opravdu pomoci podtrhnout přednosti obličeje.

3. Pozadí

Dejte si pozor na pozadí. Ano, zní to banálně, ale určitě už jste viděli minimálně jednu selfie, kde v pozadí bylo něco, co tam určitě být nemělo. Vždy zkontrolujte, co vše je na fotce vidět. Úplně nejideálnější je, když se fotíte na nějakém zajímavém místě. Pěkně vypadá, když pak nestojíte ve středu fotografie, ale lehce bokem. A pokud nevíte, kde si takové selfíčko udělat, máme pro vás 4 tipy.

4. Ruka

Samozřejmě, že jedna ruka je zaměstnána držením mobilu, ale zkuste různé pozice i vaší druhé ruky. Když ji dáte v bok, bude působit vypracovaněji a hubeněji, navíc se vám díky tomu podaří vytvarovat dokonalé křivky. Můžete ji zlehka položit na protější rameno nebo ji dát na krk pod ucho. Dejte si však pozor na to, ať i vaše nehty vypadají upraveně.

5. Zaostření

Důležité je, abyste byli na fotce opravdu dobře zaostření a ne vždy je to jednoduché. Chcete-li se však vyhnout rozmazaným fotografiím, které vám nikdy lichotivé selfie neudělají, pořiďte si smartphone s opravdu dobrou funkcí zaostřování. Ideální je třeba naše Huawei P10 s opravdu velmi rychlým automatickým ostřením při focení. Nemusíte se tak starat o klepaní na obličej a zaostření, ale rovnou fotit při vybrané póze.

6. Zbořte mýty

Slyšeli jste, že fotit dobrou fotku umí na mobilu jen zadní foťák? Nesmysl. Stačí si pořídit telefon, který myslel na to, že selfieboom hýbe světem a zaměřil se i na přední foťák. Huawei P10 se pyšní předním 8MPx fotoaparátem, takže skvělé a zaostřené selfie se s ním opravdu dočkáte. Kromě toho, pokud ho koupíte v období od 31. 7. do 17. 9. (případně do vyprodání zásob), přibalíme vám k němu i skvělou powerbanku a autonabíječku, které se při letních výletech budou opravdu hodit. Malá rada na závěr, při focení nezapomeňte koukat vždy do foťáku a ne na displej. Na fotce by pak bylo vidět, že koukáte trochu mimo záběr.

7. Nebojte se filtrů

Odlište svou fotku pomocí filtrů. Dosáhnete tak originality. S naší P10 navíc nemusíte složitě stahovat aplikaci na úpravu fotek, ale vybíráte si ze skvělých filtrů přímo v mobilu. Při focení selfie příjde vhod režim krásy, který pomůže vyniknout vašim přednostem a lehce skryje nedokonalost.

 

Pochlubte se s vaší šťavnatou selfie pod hastagem #dodejletustavu na Instagramu a JEEP na víkend, jeden z 15 telefonů mohou být vaše!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.