6 tipů jak se sbalit do příručního zavazadla

Znáte to, našli jste výhodné letenky, ale v jejich ceně je pouze příruční zavazadlo a cena za odbavený kufr už tak příjemná není. Poradíme vám, jak vyzrát na rozměry, hmotnost, tekutý obsah a navrch přidáme triky pro efektivnější využití zavazadel. Nebojte se tedy balit do menšího zavazadla, s našimi tipy to v pohodě zvládnete.

1. Plánujte předem

Pro začátek si ověřte rozměry zavazadla, se kterým můžete na palubu. Naše první a nejdůležitější rada je: Rozměry dodržte, a to raději s malou rezervou. Nespoléhejte na to, že vám nějaký ten centimetr projde. Určitě nechcete zbytečně připlácet nebo poslat všechny osobní věci dolů do zavazadlového prostoru, kde k nim nemáte přístup a nevíte, co se s nimi děje.

Než se začnete balit, podívejte se na předpověď počasí v cílové destinaci, ať víte, jestli má určitě smysl přibalit dvoje dlouhé kalhoty, svetr a větrovku. S tím hned souvisí další tip. Berte s sebou vždy takové kousky oblečení, které se snadno kombinují. Tedy v univerzálních barvách a ve víceúčelovém provedení. Ideální je si jednotlivé outfity nakombinovat ještě před sbalením. Uvidíte, co se vám opravdu hodí, a co můžete bez obav nechat doma. Navíc, nejzákladnější kousky do šatníku případně nakoupíte všude na světě za pakatel.

Monika_Bagárová.jpg

 

2. Zkontrolujte množství zavazadel

Mnoho leteckých společností vám kromě příručního zavazadla dovoluje si vzít na palubu letadla ještě menší tašku či kabelku. Rozhodně si to u dopravce ověřte a pokud toto nabízí, neváhejte toho využít. Do této tašky si pak dejte to opravdu nejnutnější jako jsou doklady, peněženku, mobil, léky, ponožky, žvýkačky, menší svačinu, sluchátka, kapesníčky a další věci, bez nichž se neobejdete. Tuto tašku budete mít neustále u sebe a odpadá tak zvedání, sundávání kufru a dlouhé přehrabování v uličce letadla.

clanek2_2.jpg

 

3. Nepodceňte kosmetické produkty

Pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, předpokládáme, že se nejedná o dlouhou cestu. Využijte tedy malých kosmetických baleních z drogerie. Nejlepší je vzít si s sebou všechny ty vzorečky z časopisů a akcí, které se vám válí doma a čekají, až je jednou vyzkoušíte. Nezapomeňte, že od každého tekutého produktu můžete mít pouze 100 ml a celková hodnota nesmí přesáhnout 1 l. Do tohoto součtu se počítá i řasenka či balzám na rty.

Kosmetiku balte vždy do jedné průhledné tašky nejen kvůli kontrole, ale výhodné je to i pro vás. Až budete chtít v letadle přejet suché rty balzámem, najdete ho snadněji. Cestujete-li ve více lidech, například s kamarádkou, využijte toho a naplánujte si, co která z vás vezme. Je to praktičtější, než potom zjistit, že obě máte lak na vlasy, ale zubní pastu ani jedna.

 

4. Využijte veškeré prostory

Malý kufr není nafukovací, proto využívejte všechny prostory vašich sbalených věcí. Ponožky dejte do bot, vejde se vám jich tam srolovaných v kuličce hned několik. Spodní prádlo si dejte do plátěného vaku nebo tašky. Elektroniku můžete dát do psaníčka či menší kabelky.

Při balení také ušetříte místo rolováním triček a jiného oblečení, se kterým to je možné. Navíc nebude toto oblečení zmuchlané. Využívejte také kapsy samotného kufru.

Nezapomeňte ani na to, v čem poletíte. Vyberte si ty nejtěžší z věcí, které si chcete vzít s sebou, ale myslete i na pohodlí v letadle. Máte-li už opravdu málo místa v zavazadle, vrstvěte oblečení na sebe, případně využijte kapsy svého oblečení.

clanek2_3.jpg

 

5. Balte ve správném pořadí

Máte-li kufr na kolečkách, který určitě doporučujeme, dejte boty a jiné těžké věci vždy ke kolečkům. Poté balte oblečení a doplňky. Navrch umístěte kosmetiku, léky a veškerou elektroniku, protože toto vše budete vyndávat při kontrole na letišti. Vše zafixujte ručníkem, který věci skvěle upevní.

 

6. Dobrý smartphone nahradí několik věcí

Na kratší cestu je zbytečné brát si s sebou velký foťák, čtečku (nebo snad dokonce několik knih) či mp3 přehrávač, když to všechno můžete mít ve svém chytrém telefonu. Ano, je pěkné mít s sebou na krku zrcadlovku, ale pokud jedete jen na pár dní či týden, nestačí vám třeba duální fotoaparát s 20MPx v mobilu? Takovým je například HUAWEI P10, který má navíc funkci stabilizace obrazu a přední 8MPx fotoaparát. K němu samozřejmě nezapomeňte nabíječku. Bát se nemusíte ani zdlouhavého nabíjení. P10 má vysokokapacitní 3200mAh baterii s podporou rychlého nabíjení HUAWEI SuperCharge (5V/4,5A), s níž budete mít po 30 minutách nabíjení šťávu na celý další den užívání!

Máte-li však obavy, jak to bude s výdrží baterie při samotném letu, hodit se vám bude i powerbanka. Pokud ještě žádnou nemáte, můžete si s námi o ní zasoutěžit zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.