6 aktivit co dělat, když zuří letní bouřka

Léto je sice v plném proudu, ale jak to u nás bývá zvykem, není celý červenec a srpen sluníčko a bez mraku. sledujete přes okno provazy deště a blesky. Má to ale něco do sebe, a léto najednou dostane pořádnou šťávu. 6 aktivit, kterými můžete vyplnit zamračené dny naleznete níže.

1. Filmový maraton

Zamračené počasí a déšť poskytuje ideální situaci pro uspořádání filmového maratonu. Užijete si ho sami v soukromí, kdy celý den nevylezete z postele, ale i ve společnosti přátel ve velkém stylu. S přáteli se domluvte na tematickém večírku a zvolte dresscode, který bude odpovídat zvolenému filmu nebo seriálu. Pokud to klapne, udělejte si společnou selfie a inspirujte další přátele na Facebooku či Instagramu. Uvidíte, jaký ohlas taková fotka vzbudí!

 

2. Herní maraton

Jednou z možností, co dělat, když vaše flip-flopy a plavky zahálí v koutě a do holínek se vám nechce, je další maraton, a to ten herní! Týká se téměř jakékoliv hry a hrát můžete sami, s přáteli online nebo ideálně s partičkou na chalupě. Vyzvěte sami sebe ve znalostní hře nebo pokořte další level v Candy Crush na mobilu. Dejte si s kamarádem online zápas v hokeji nebo čtyřhru v ping-pongu. Stačí se jen domluvit a pořádně se vyhecovat k výhře!

clanek9_slide.jpg

 

3. Udělejte to, co dlouho odkládáte

Máte resty? Padají vám nedočtené knížky ze stolku, přetéká skříň, všude je nepořádek a už se bojíte otevřít lednici, aby na vás něco nevyskočilo? V počítači se vám vše válí na ploše, zálohu jste nedělali už půl roku a s mobilem je to podobné? Nebo si dokonce rodiče nepamatují váš hlas, jak dlouho jste jim nevolali? Pošmourný den je tou pravou příležitostí na to vše napravit! Vrhněte se na cokoliv, co máte na svém to-do listu, a do teď jste odkládali.

 

4. Čas na foodie výzvu

Prší, válíte se na gauči a projíždíte Instagram… Na každé druhé fotce je neuvěřitelně dokonalé jídlo od někoho z vašich přátel. Myslíte, že to nezvládnete? Zkuste to, teď je ten pravý čas. Jestli už dlouho přemýšlíte o tom, že upečete bezlepkový koláč, uděláte si vlastní ořechové máslo nebo vyzkoušíte fitness recept z oblíbeného blogu, jen do toho. Výsledek si náležitě vychutnejte a nezapomeňte si jej vyfotit a sdílet na Instagramu pod hashtagem #dodejletustavu, a soutěžte tak o skvělé ceny! Jak nejlépe fotit kulinářské výtvory vám také poradíme v tomto článku. 

clanek9_1.jpg

 

5. Odhalte v sobě skrytý talent

Máte pocit, že nejste dost kreativní? Už je to pár let, co jste kreslili, malovali, hráli na kytaru nebo vyšívali? Udělejte si pohodlí, pusťte si tutoriál na Youtube nebo zahrabejte v knihovně pro zpěvníky či knihu o origami. Pokud tvoříte, je důležité se neomezovat, netoužit po dokonalosti a jen se nechat unášet atmosférou ponurého dne, nebo naopak duhou, která už se rýsuje na obzoru. Navíc si rozhýbáte svou pravou hemisféru, která zodpovídá za vaši intuici, emoce a kreativitu v každodenním životě. Své výtvory můžete nahrát nebo nafotit a sdílet s přáteli nebo ve skupině, která se s vámi ráda podělí o zkušenosti!

 

6. Relaxujte

Lenošte a nemějte z toho výčitky svědomí. Není lepší možnost, jak se vyspat do růžova, povalovat se a číst, pustit si meditační hudbu, nebo jen tak v tichosti přemýšlet o životě, než když je za okny nevlídně a vy vlastně nemáte náladu na nic. Zkuste si oddychnout a relaxovat, doplníte energii na mnoho budoucích dnů. Jakmile později pocítíte úzkost, vzpomeňte si na okamžiky z tohoto klidného dne a hned vám bude lépe!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.