4 TOP místa v ČR pro milovníky fotografování

Podle výzkumu, který Huawei realizoval v červnu tohoto roku, fotí na mobil během letní dovolené až 95 % Čechů, přičemž až 67 % z nich sdílí fotky z dovolené a výletů na sociálně sítě. Patříte-li mezi lovce pěkných fotografií, s kterými se chcete pochlubit svým známých a nechcete za nimi jezdit příliš daleko, máme pro vás 4 tipy, kam si v Čechách zajet na výlet pro šťavnatou fotku!

 

1. Lom Velká Amerika

Tohle místo je fakt trendy a zažívá obrovský boom na Instagramu. Neměli byste jej minout ani vy! Kousek od Karlštejna najdete vápencový lom, který je přezdíván „český Grand Canyon“. Lom vznikl jako důsledek těžby, je dlouhý 990 m, široký 120 m a hloubka dosahuje až k 90 m. Na dně jsou dvě jezírka, která vznikla zatopením nejhlubšího patra. Ale pozor, jít dolů je přísně zakázáno. Pokud by vás však dno hodně lákalo, počkejte si se na pravidelné úklidové akce, kdy je dobrovolníkům a zájemcům oficiálně dovoleno se v jezírku vykoupat. Na selfie fotku je to ale tak či tak ideální místo a kolem lomu si kromě toho můžete udělat pěknou procházku.

clanek6_1.jpg

 

2. Zřícenina Baba

Pro parádní výhled nemusejí obyvatelé hlavního města daleko. Nemluvíme teď o Vyšehradu, Žižkově či Pražském hradu. Pojďte si udělat výlet na zříceninu Baba. Dodnes není jisté, zda jde o pozůstatky kaple či budovy viničního lisu. Co však jisté je, že uvidíte výhled na celou Prahu 6 a Vltavu. Pokud si do toho od nás necháte mluvit, vyrazte se na ten výhled podívat večer, když je zřícenina i Praha osvětlená a nezapomeňte přibalit i svůj telefon, aby jste tento moment zvěčnili. Stojí to za to!

clanek6_Baba.jpg

 

3. Altánek na Mariině skále

Symbolem Jetřichovických stěn nedaleko Děčína je dřevěný altánek na Mariině skále. První zmínka o původním altánu pochází z roku 1838, tento je však nově zrekonstruován. Kromě vyfocení té nejlepší fotky, která jistě stojí za to, si projděte také naučnou stezku, můžete volit ze dvou, nebo využít turistických tras i cyklotras. V Českém Švýcarsku tohle nemůžete vynechat.

clanek6_3.jpg

 

4. Vyhlídka Máj

Chcete-li být trendy, nemůže chybět další instagramová klasika - vyhlídka Máj. Pokud jste tu teda ještě nebyli, musíte určitě vyrazit. Ano, jde o místo, kde sice bohužel o soukromí jen tak nezavadíte, ale když vám vyjde počasí, stojí to opravdu za to. Nespěchejte, sedněte si a kochejte se výhledem. Pohled na Vltavu, která tu protéká hlubokým skalnatým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy, najdete nedaleko obce Teletín. A samozřejme se nezapomeňte podělit o váš foto úlovek na sociálních sítích.

clanek6_maj.jpg

 

Inspirovali jsme vás? Nebo máte další tip, na místa, která nesmíme minout? Budeme se těšit na všechny vaše fotky! Až je budete sdílet s přáteli na instagramu, nezapomeňte přidat označení #dodejletustavu více informací k soutěži prozradíme již brzy zde na webu. Startujeme 31.7.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.