3 kroky k tomu, abyste za dovolenou neutratili majlant

Z dovolené nemusíte přijet s nulami na účtě. Jde to i jinak! Zaostřete zorničky a mrkněte na naše tipy, jak vytěžit z dovolené maximum, a zároveň nejíst do konce roku už jen chleba se solí.

1. Najděte ideální čas

First minute už asi nestihnete, ale last minute teď najdete na každém rohu. Ideální, pokud jste časově neomezení a můžete vyrazit i ze dne na den. Ceny zájezdů na poslední chvíli opravdu neuvěřitelně klesají. Dalším tipem je samozřejmě cestovat mimo červenec a srpen a nechat dovolenou třeba až na září, kdy je ve většině tradičních destinací po sezóně. Mezitím můžete ale vyrazit na zajímavý výlet po Čechách. Krásných míst je tu nespočet! Inspirovat se můžete například v našem článku

Jste-li však praví dobrodruzi, hledejte dovolenou sami a jeďte bez pomoci cestovní kanceláře.

2. Nepodceňujte stravování

Jíst musíme každý den a určitě si dovolenou neužijete, pokud se budete omezovat v jídle. Máme pro vás dva tipy: Buď si připlaťte za all inclusive, protože neomezená konzumace se jednoduše vyplatí. Nebo naopak věnujte čas tomu, že si rozvrhnete, co budete kdy jíst a popřemýšlejte, co se vyplatí vést s sebou a co nakoupit na místě. Pokud vaše ubytování nabízí snídani, opět doporučujeme si propočítat, jestli se vám nevyplatí každé ráno vstát s tím, že se můžete dosyta a v klidu najíst.

clanek10_2.jpg

3. Ubytování je třeba opravdu hledat

Pokud chcete opravdu ušetřit, lze to nejlépe na ubytování, které bývá v rozpočtu dovolené největší položkou. Jedete-li na road trip, můžete pár dní na cestě naplánovat tak, že přespíte v autě (v tom případe však pozor na pravidla v různých zemích) nebo ve stanu. S výdobytky moderní doby nepotřebujete ani elektřinu. Mobil si hravě můžete nabít přes powerbanku a i na cestách tak zůstanete v kontaktu s okolním světem.

 

clanek10_1.jpg

Rozhodně se vyplatí využívat aplikace, které vám pomohou najít nejlevnější ubytování jako třeba Trivago, Booking apod. Nezapomeňte, že ubytovat se nemusíte jen v hotelích. Co takhle využít menší penzióny, spolubydlení, případně pronajímání pokojů u místních? Kromě výrazného ušetření peněz poznáte místní lidi a můžete navázat nová přátelství. Zkuste třeba Airbnb nebo Couchsurfing Travel App. Možností je celá řada, ale samozřejmě ve finále záleží na Vašich preferencích a rozpočtu.

Nebojte se vybočit z vaší komfortní zóny a trochu se v létě odvažte. Nezapomeňte své výlety za dobrodružstvím pořádně dokumentovat a sdílet své nej zážitky třeba na Instagramu. Už 31.7. startuje šťavnatá soutěž o skvělé ceny!

#dodejletustavu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.